SÚKL představil novou podobu informačního portálu

Dne 14.11.2011 jsem se zúčastnila setkání zástupců pacientských organizací se zástupci Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Zástupce SÚKLu vedl jeho ředitel Pharm.Dr. Martin Beneš a hlavním tématem bylo představení nové podoby informačního portálu pro veřejnost.

Tento portál naleznete na webové adrese www.olecich.cz . Dle mého názoru jde o zajímavý projekt. Je zde možné najít velké množství relevantních informací, např. zda je určitý lék hrazen ze zdravotního pojištění zcela nebo zda je úhrada jen částečná, dále databáze lékáren, klinické studie léků a mnoho dalšího.

Obrovskou a významnou novinkou i pro myasteniky je zavedení elektronického receptu - www.sukl.cz/erecept , který je možno používat od 1.12.2011. eRecept může výrazně usnadnit život všech chronických pacientů. Realizace by měla být následující: Pacient požádá svého lékaře, aby mu na uvedené číslo mobilního telefonu zaslal eRecept. Odeslaná SMS s eReceptem je zdarma a přijde pacientovi v podobě kódu. Tento kód pacient předloží v lékarně a je mu vydán potřebný lék. Platnost receptu je stejná jako u listového receptu. Výbor sdružení tuto aktivitu velmi vítá a bude se snažit oslovit všechna pracoviště, která se zabývají léčbou Myasthenia gravis, s prosbou, aby byl eRecept používán. Jde totiž o aktivitu dobrovolnou.

Další setkání se zástupci SÚKLu  je připravováno na leden 2012 a jeho tématem má být : Výše a podmínky úhrady léků.

Dotazy a podněty zasílejte na e-mail - bruhova@mygra.cz

Klidný a radostný advent všem. Helena Brůhová

20. 12. 2011