Rozšíření preskripce dechových pomůcek

A ZASE JSME O KOUSEK DÁL!

Počátkem letošního léta jsem velmi uvítala možnost, zapojit se aktivní účastí při jednání Pacientské rady VZP. Tuto tradici vzkřísila ředitelka Koalice pro zdraví paní J. Petrenko a domnívám se, že je to velmi chvályhodný krok.

Při prvním jednání Pacientské rady VZP jsem předložila žádost na rozšíření preskripčních omezení při predepisování dechových pomůcek. Situace byla taková, že dechovou pomůcku mohl myastenikům předepsat pouze alergolog nebo pneumolog. Musím velmi ocenit vstřícnost vedení VZP a snahu o rychlé vyřešení. S radostí vám mohu oznámit, že VZP uznala náš požadavek jako oprávněný a od září 2014 je preskripce rozšířena na neurologa a rehabilitačního lékaře.

22.9.14 v novém čísle časopisu Zdravotnictví + Medicína MF je o tomto dění uveřejněn článek, který si můžete přečíst ZDE nebo v rubrice MEDIA v horní liště webových stránek. Prezentaci DECHOVÉ POMŮCKY najdete ZDE.  Věřím, že mnohým pacientům s myasthenia gravis, tato změna zjednoduší život a usnadní přístup k dechovým pomůckám.

Helena Brůhová, předsedkyně MYGRA-CZ

29. 9. 2014