Právní poradna

Vzhledem k vážnému onemocnění JUDr. Kadlece nebude na nové právnické dotazy zatím odpovídáno.

Děkuji za pochopení.
Helena Brůhová, předsedkyně MYGRA-CZ

 

JUDr. Michal Hráský, Praha

Vzor pro odvolání k zamítnutí invalidního důchodu Tomáš Čurda

Dobrý den,
prosím o zaslání vzoru dle kterého se mohu odvolat v rámci nepřiznání invalidního důchodu tzv. formulář, či dopis. Jde mně o to aby to mělo určitou váhu při posuzování spolu s přiloženými lékařskými zprávami.
Předem děkuji za kladné vyřízení.

S pozdravem,
Tomáš Čurda 2. 3. 2021

negramot Lenka

Měla bych dotaz? kamarádky přítel má pouze 2 roky zš.pry ho nikde nevzali nikdy. Jeho matka brala na něj důchod do 18 let a teď se ptám je možné obnovit důchod nebo zažalovat stát? dříve škola byla povinná nebo ne tudíž nechápu jak nemohl chodit do školy ze hi nikde nechtěli přijmout. děkuji za odpověď 26. 11. 2020

výpověď ze zaměstnání Zuzana Švestková

Dobrý den.Jsem na dlouhodobé neschopnosti.Původně měla být 6-8 týdnů,ale mám komplikace a nevím,kdy budu moci nastoupit.Mám smlouvu na dobu neurčitou a je mi 56 let.Vedoucí mě nutí dát výpověď z důvodu prodlužování neschopnosti.Má na to právo,když mám neschopenku?A jak by to bylo,když bych podala výpověď sama?Děkuji 12. 6. 2017

Dotaz Kamil

Dobry den.Mam invalidni duchod prvniho stupně.Delam ted v chráněné dílně ale mám malo penez na živobytí a přemýšlím ze bych si nasel jinou praci ne v chráněné dílně.Normalni zamestnani proste.Muzou me vzit v takovem případě invalni důchod?Děkuji za odpoved 17. 9. 2016

Pracovní úraz Poláková Marie

Dobrý den, měla bych na Vás několik dotazů.Zatím jsem vedena na pracovním úřadě. Zatím mi prac. úřad žádnou práci nenabidl, ale pro případ, že se tak stane, chtěla bych být dopředu informována.
Jak je to v případě, že bych si našla zaměstnání a v té době pobírala mnohem menší ztrátu na výdělku a pak bych z něj byla následně propuštěna?
Je důležité z jakého důvodu bych byla propuštěna z nového zaměstnání?
Dohodou, výpovědí pro nadbytečnost, skončením smlouvy.
Je důležité pro výpočet ztráty na výdělku druh parcovní smlouvy?
Třeba smlouva na dobu určitou, smlouva o provedení práce, ani nevím jaké další smlouvy dnes jsou.
Jak je to s povolením - rozhodnutím od závodního lékaře u nového zaměstnání, také na ní musí být uvedeno, že např. povoluje práci na xy hodin v souvislosti s prac. úrazem?
Co by se stalo, pokud bych výdělek v novém zaměstnání měla vyšší a delší dobu nepobírala ztrátu na výdělku?
Při dalším vedení na prac. úřadě se stop mzda vypočítává ze mzdy, kterou bych měla v tomto posledním zaměstnání, nebo se výše ztráty na výdělku nemění a je rozhodný stop výdělek vypočítaný u zaměstnavatele, kde se mi prac. úraz stal tj. a. s. Tebo?
Co by se stalo, pokud bych výdělek v novém zaměstnání měla vyšší a delší dobu nepobírala ztrátu na výdělku? 7. 5. 2016

Zde položte svou otázku


Všechna pole jsou povinná