Právní poradna

Vzhledem k vážnému onemocnění JUDr. Kadlece nebude na nové právnické dotazy zatím odpovídáno.

Děkuji za pochopení.
Helena Brůhová, předsedkyně MYGRA-CZ

 

JUDr. Michal Hráský, Praha

invalidní důchod Alena Gondeková

Dobrý den, prosím o radu chtěla bych požádat o kontrolu hodnocení invalidního důchodu specializovaným právníkem. Jak a kde začit ?
Děkuji, přeji hezký den Gondeková 16. 11. 2011

JUDr. Ivo Kadlec, CSc.: Vážená paní Gondeková, nevím zda Váš invalidní důchod vznikl na základě prodělání nemoci myastenia gravis, nebo jste se jen náhodou dostala na tyto stránky, které jsou určeny pro pacienty a rekonvalescenty této nemoci, ale i tak Vám odpovím. Chcete-li sehnat speciaolizovaného právníka na invalidní důchody, máte možnost se obrátit s tímto dotazem u kteroukoliv advokátní kanceláře působící v blízkosti Vašeho bydliště a nebo u České správy sociálního zabezpečení, která má 92 poboček v České republice. Rovněž existuje možnost využití weebových stránek České advokátní komory, která na internetové adrese www.cak.cz vede seznam advokátů, kde si z nabídky vyberete "Seznam advokátů" a tím se dostanete na aktuální seznam všech advokátů zapsaných v daném okamžiku v seznamu České advokátní komory. Můžete si vybrat podle sídla, jména, jazykových znalostí či odbornosti.
JUDr. Ivo Kadlec 8. 12. 2011

legitimace ZTP Stan.Kolumbusová

Dobrý den,pane doktore.Mám problém,byla jsem v červnu na úřadě kvůli propadlé legitimaci.Odkázali mě na září přestože mi končila v srpnu./Jsou prý prázdniny/Dnes jsem na úřadě vyplnila formulář/legitimaci/,zajímalo by mě zda je v tomto zahrnut i příspěvěk na benzín.Pak bych ráda věděla jak dlouho trvá vystavení,neboť mi bylo řečeno až někdy za 2 měsíce.Děkuji Vám za odpověď.Kolumbusová 21. 9. 2011

JUDr. Ivo Kadlec, CSc.: Vážená paní Kolumbusová i Vám se omlouvám za zpožděnou odpověď, protože jsem byl mimo pracoviště a neměl jsem možnost okamžitě reagovat na vložený dotaz.
Bohužel na zadané otázky neznám odpověď, protože jste ve svém dotazu neuvedla ani o jakou legitimaci se jednalo, ale i tak musím konstatovat, že se Vaše otázkytýkají konkrétní situace daného pracoviště a jeho "prázdninové výluky". Na otázku týkající se příspěvku na benzín a délky vystavování legitimace Vám musí odpovědět právě dané pracoviště. Není to otázka právní.
Srdečně zdravím a doufám, že s vaší legitimací bude vše v pořádku.
JUDr. Ivo Kadlec 13. 10. 2011

Posudkový lékař Barbora

Dobrý den,Prosím o radu.Jsem pul roku na nemocenské k vůli nemoci s povolání.Při posledních testech na klinice mi lékařka řekla že mi nemoc s povolání bude přiznána z důvodu pozitivních testů na látky z práce.Měla jsem tam velké potíže které vyvrcholily anafilaktickým šokem.Už jen čekám na vyjádření hygieny a posudek lékařky.Moje obvodní doktorka mi řekla že přijde posudková lékařka ,která mě už dále na nemocenské nenecha.Můžu se nějak bránit u posudkové lékařky aby mě neposílala spátky do práce ,kde jsem měla velké zdravotní potíže a nechala mě ještě doma dokud se věc nevyřeší?Děkuji Barča 22. 8. 2011

JUDr. Ivo Kadlec, CSc.: Vážená paní Barboro, omlouvám se, že Vám odpovídám s takovým zpožděním, ale mé osobní problémy mi nedovolovali včasnější reakci na Váš dotaz. Tolik omluva za zpoždění.K Vašemu dotazu však musím konstatovat, že otázky kladené na právníka, nejsou právního charakteru, ale zcela jednoznačně věcí lékařů a především těch posudkových, kteří na základě podrábných vyšetření dávají posudek o možnosti dalšího postupu a rozhodování správního orgánu. Věřím, že i ve Vašem případě bude rozhodováno s plnou erudicí a správně.
Vše dobré Vám přeje JUDr. Ivo Kadlec 13. 10. 2011

Darovací smlouva Marie Cablková

Dobrý den, obracím se na Vás o radu ohledně zjištěné závady, a to po vypořádáném majetku.
V r. 1996-98 byl vyplacen dům švagrovi, ve kterém bydlíme s rodiči manžela, mají zde doživotně k užívání věcné břemeno. Byl řádně nechán udělán odhad, vše za režie rodičů a švagra, tedy, co si určil, to jsme museli dodržet. Převod nese název \"DArovací smlouva\", ačkoli došlo k finančnímu vyrovnání. Po vyrovnání byl dům přepsán na manžela.
Na domě se začaly objevovat prasklinky, které nabíraly rokama na intenzitě. Letos jsme požádali o návštěvu statika, který nám sdělil, že jsou poddimenzované základy, tedy bude nutno kolem celého obvodu domu odkopat základy, podhrabat, proložit kamenem a zalít betonem, což je nesmírná dřina a další dosti velké finanční náklady.
Můj dotaz zní, je možno se obrátit na rodiče a švagra o finanční odškodnění, když se vlastně jedná o skrytou závadu, kdy dům byl vyplacen v cenách, které tehdy odpovídaly dané vyhlášce? Neudělal odhadce chybu v odhadu, kdy pouze konstatoval, že základy jsou původní,ale de facto neprověřil skutečnost, v jakém stavu se opravdu nacházejí?
Děkuji Vám za případnou odpověď.
Cablková M. 21. 7. 2011

JUDr. Ivo Kadlec, CSc.: Vážená paní Cablková,
Váš dotaz se týká majetkoprávních otázek spojených s nabytím majetku, jeho současného stavu a případných vyrovnání v nastalé situaci. Právní poradna těchto stránek je svým zaměřením určena pro odpovědi na otázky osob postižených chorobou, která sdružuje tyto občany ve sdružení Mygra, tedy na otázky sociálně právní, které jim mohou pomoci v životě. Rozbor a konkretizace Vašeho problému tomuto charakteru neodpovídá a proto jediná moje rada pro Vás spočívá v odkazu na návštěvu nejbližší advokátní kanceláře s tím, že s celým případem seznámíte, na základě předložených písemných podkladů, Vámi vybraného advokáta. Ani s nejvyšší vůlí bych Vám nemohl bez osobního kontaktu a prostudování všech písemných podkladů dát vyčerpávající a věci prospívající odpověď. Omlouvám se za to, ale nemohu to být já tím, kdo Vám na těchto stránkách odpovím plně kvalifikovaným a vyčerpávajícím způsobem.
Srdečně zdravím a držím Vám palce k dořešení jistě pro Vás velmi složité situace. JUDr.Ivo Kadlec
25. 7. 2011

id Evík

Vážený pane dokorre, od 10 let se léčím pro balbuties,se kterýmjsem se nikdy nesmířila.Výsměchy, vystudovala jsem zdravotní sestru ,ale pracovala jse 25 let jako sestra pod stálým stresem,kdy budu muset volat lékaře,nakonec mě stres přivedl až do rekurentní těžké depresicní poruchy F33.3,od ambulantního psychiatra, kterou jsem sdědila zřejmě po mamimnce. Pře 5 lety jsem se psychicky zhroutila a po roce byla ivalidizována.Nemoc se postupně vyvíjela, opakovaně jsem se pokusila vše zaspat léky, avšak jsem se vždy po 3 dnech propudila.o TS,poté hospitalizace 2x na psychiatrickjém odd.Tam mě muž vzal domů když viděl že to k nočemu nevede,stěžovala jsem si na vedlejší účinky a bylo mi řečeno jendoktorku taky bolí hlava ..Nyní jsem byla na LPK, dokor se me na nic neptal měl už sepsanou zprávu,kterou jsem měla podepéstra s tím, že jsou rozdílné zprávy z léčebny a oš. lékaře,Vím , tře nemoc se cyvíjí a stres v dnešní době to nelepší. Doporučoval mi at si s někým povídám, ale depresi nevymlu víteto nechtěl poslpchat, Poslední zprávi nebral v úvahu, nepřidal ani lo bodů za těžkou koktavost, která se u mě projevuje v opakovaní jmen, zátěži, telefono vání.Obcházení mkokatcvosti ma vy to nikdo nepoznal už mě tak vyčerpalo, že nemám sílu,mám jen myšlenku zabít se ,ale mám povinnosti k manželovi,kteeému jserm vděčna za život,prosím odpovězte mi zda jsem měla alespom právo na 5O %,děkuji 15. 7. 2011

JUDr. Ivo Kadlec, CSc.: Vážená paní, je mi zcela líto, v jakém zdravotním stavu se nalézáte, jaké máte problémy, ale i Vám musím odpovědět, že mojí profesí není lékařství, ale právní vědy, které mi však nedovolují posuzovat množství procent, které Vám mají být přiznány. Pokud jste nespokojená se závěry posudkového lékaře, máte možnost uplatnit svoje námitky formou stížnosti na odboru sociální péče a zdarvotnictví Krajského úřadu, který je příslušný Vašemu bydlišti. S pozdravem JUDr. Ivo Kadlec 18. 7. 2011

Zde položte svou otázku


Všechna pole jsou povinná