MYGRA-CZ představuje aneb Zeptejte se specialisty

Tato poradna neslouží k ověřování vzájemného působení užívaných léků jiných onemocnění než dg.myasthenia gravis.

MUDr. Michaela Týblová, Centrum MG Praha, Neurologická klinika VFN Praha

Magnety /MG/ a MG . Alena

Dobrý večer,prosím je pro myastenika kontraindikace rehabilitace magnety/MG /?.Po zlomenině klíční kosti u 86 lete pacientky vyrazne zhoršení,bolest svalů,nehybnost krční páteře.Neudrzi se ani na nohou.Jsem také myasthenička,je to má tchýně,ale nechodi do odborné poradny,jen k neurologovi v naší nemocnici.Ja Ostrava Poruba od 1995,tak malinko vím,o co se jedná.Dėkuji. 5. 12. 2018

MG a novalgin Petr

Dobry den,chtel bych se zeptat zda je mozne pri diagnostikovane MG brat proti bolesti novalgin ( jak tablety tak pripadne v injekcich).

Predem dekuju za informaci 25. 11. 2018

Bakalářská práce Jiřina Hůlová

Dobrý den. Vím, že jsou tyto stránky určeny především pacientům s myastenií. Jsem studentkou na Jihočeské fakultě a píši bakalářskou práci právě na MG. Mohli by jste mi prosím doporučit nějakou přesnější literaturu, která se týká tohoto onemocnění. Je to velmi zajímavé, avšak zlé onemocnění o kterém populace není mnohdy seznámena. V diagnostice se často chybuje a tak bych chtěla touto cestou zjistit více a publikovat můj výzkum v BP. Děkuji moc. 22. 11. 2018

neomycin Markéta5

Dobrý den, je možné při myastenii užívat kapky do nosu Pamycon, které obsahují i neomycin? Můžete mi případně doporučit jiné vhodné ATB kapky do nosu? Děkuji.
Markéta 11. 10. 2018

pásový opar a mediklace pro MG Jiří Kubovec

Dobrý den,
od 4.10.18 se mi objevil v partii od prsou k páteři pásový opar. Je třeba si při medikaci tohoto onemocnění nutno dávat pozor na případné nepříjemnosti s běžně používanými léky při MG.

Děkuji 8. 10. 2018

Zde položte svou otázku


Všechna pole jsou povinná